Zarządzanie zadaniami i czasem – aplikacje dla agenta ubezpieczeniowego

Zarządzanie zadaniami i czasem – aplikacje dla agenta ubezpieczeniowego

22 kwietnia, 2021 Wyłączono przez Piotr Zalewski

Nieodpowiednie zarządzanie czasem oraz organizacją pracy może przyczyniać się do ogromnego stresu. Codzienne nawyki i zachowania mają ogromny wpływ na naszą wydajność w pracy agenta ubezpieczeniowego. W trakcie przydzielania zadań szczególną uwagę należy zwracać na równowagę pomiędzy życiem zawodowym i prywatnym. Warto też sprawdzić, w których godzinach nasza produktywność jest najwyższa. W organizowaniu zadań oraz zarządzaniu czasem pomagają nowoczesne aplikacje. W poniższym artykule prezentujemy te, które cieszą się największą popularnością.

Zarządzanie zadaniami i czasem – o czym należy pamiętać?

Zarządzanie zadaniami oraz czasem w pracy agenta ubezpieczeniowego może przysparzać wielu trudności. Zwłaszcza, gdy współpracujemy z wieloma klientami oraz jednocześnie realizujemy kilka dużych projektów. Bez odpowiedniego wsparcia możemy mieć ogromne trudności z realizacją wszystkich wytyczonych celów. Dzięki omówionym poniżej aplikacjom organizacja pracy staje się znacznie prostsza, a realizacja zadań przebiega w wydajniejszy sposób.

Trello

Trello to oprogramowanie, którego podstawowe atuty to prostota, funkcjonalność oraz elastyczność. Pozwala ono na zarządzanie projektami oraz organizowanie zadań w wizualny sposób. W Trello możliwe jest tworzenie tablic zadań do wykonania, z których można korzystać samodzielnie bądź zapraszać do współpracy inne osoby. Dzięki tej aplikacji można też dodawać checklisty oraz przypisywać określone zadania poszczególnym członkom multiagencji. Później wszystkie przydzielone zadania są widoczne w kalendarzu.

Evernote

Evernote to aplikacja wyróżniająca się uniwersalnością oraz funkcjonalnością. Można w niej gromadzić w jednym miejscu informacje na temat wszystkich naszych obowiązków zawodowych i prywatnych – począwszy od służbowych spotkań, planowanych szkoleń, a skończywszy na listach zakupów, adresach znajomych, książkach do przeczytania czy filmach do obejrzenia. Evernote umożliwia tworzenie notatek dźwiękowych, tekstowych oraz graficznych. Mogą one być wzbogacane przypisami. Poszczególnym notatkom można przypisywać znaczniki, które później można wyszukiwać na podstawie określonych kryteriów.

Klamp

Klamp to aplikacja dedykowana freelancerom oraz właścicielom mikroprzedsiębiorstw. Wyróżnia ją elastyczność oraz łatwość dopasowania do każdej branży. Dzięki temu może być także wykorzystywana w codziennej pracy przez agenta ubezpieczeniowego. Klamp jest w 100% polską aplikacją, którą zaprojektowano w taki sposób, aby upraszczała ona codzienne zarządzanie organizacją pracy i wytyczonych zadań. Pozwala ona także na zorganizowanie firmowego budżetu. Dzięki niej mamy pełen wgląd w swoje finanse. Klamp wyróżnia się od innych aplikacji tym, iż umożliwia prowadzenie komunikacji z klientami. Osoby, które w swojej codziennej pracy przede wszystkim prowadzą dialog z kontrahentami, powinny zainteresować się właśnie tym oprogramowaniem. Klamp w ogromnym stopniu pomaga w budowaniu relacji z klientami.

Toggl

Toggl to rewelacyjne narzędzie służące do przygotowywania harmonogramów, dzięki którym można dokładnie określić ilość czasu na realizację poszczególnych zadań. Za pomocą Toggl zarządzanie czasem nie będzie już problemem. Aplikacja pozwala lepiej zrozumieć własne przyzwyczajenia oraz zapotrzebowanie czasowe na konkretne zadania i projekty. Toggl może posłużyć nie tylko jako osobiste narzędzie do śledzenia czasu, ale także pomaga zwiększyć wydajność, planować budżet oraz zarządzać projektami w sposób efektywny.

Polecany artykuł: Ranking programów dla multiagencji

Todoist

Oprogramowanie, którego podstawowym zadaniem jest pomoc w realizacji wytyczonych zadań i celów. Świetnie sprawdza się także do wspólnego wykonywania zadań w czasie rzeczywistym wraz ze współpracownikami. Najważniejsze atuty Todoist to minimalistyczny, estetyczny interfejs, prosta obsługi, funkcjonalność oraz wygoda. Todoist pozwala określać priorytety dla zadań, tworzyć projekty oraz dodawać komentarze dla współpracowników. Aplikacja działa zarówno online jak i offline. Synchronizuje się też między urządzeniami oraz tworzy statystyki i raporty ze zrealizowanych zadań.

Zarządzanie zadaniami i czasem – podsumowanie

Posiadanie programu służącego do efektywnego zarządzania zadaniami, projektami, komunikacją oraz czasem jest bardzo istotne, ponieważ znacząco ułatwia wykonywanie wszystkich powierzonych obowiązków. Wszystkie przedstawione powyżej aplikacje mają zarówno wady jak i zalety, jednak jesteśmy przekonani, że każdemu z naszych Czytelników uda się spośród nich wybrać najlepsze narzędzie do komunikacji i zarządzania zadaniami w agencji ubezpieczeniowej.