5 zalet pracy jako agent ubezpieczeniowy

5 zalet pracy jako agent ubezpieczeniowy

16 lutego, 2021 Wyłączono przez Krzysztof Polańczyk

Podstawowym zadaniem agenta ubezpieczeniowego jest okazywanie wsparcia klientom w wyborze najlepszego ubezpieczenia. Każdy agent powinien posiadać niezbędne doświadczenie oraz wiedzę, dzięki którym będzie potrafił rozwiać wszelkie wątpliwości osób zainteresowanych zakupem konkretnej polisy. Fachowcy z branży ubezpieczeniowej potrafią dopasować ubezpieczenie tak, aby jak najlepiej odpowiadało potrzebom i oczekiwaniom konkretnego klienta. W dzisiejszym artykule omawiamy zalety Agenta ubezpieczeniowego.

Zalety Agenta ubezpieczeniowego – Szacunek i zaufanie 

Nieodłącznym elementem pracy agenta ubezpieczeniowego są codzienne spotkania z ludźmi. Dobrzy agenci doskonale wczuwają się w sytuację i potrzeby swoich klientów, dlatego są mile widzianymi gośćmi w ich domach. Każdego dnia agent ubezpieczeniowy odbywa nawet kilkanaście spotkań.

Wszystkie rozmowy zakończone w dobrej atmosferze daję szansę na to, iż klient poleci agenta swoim znajomym i rodzinie, co jest ogromną korzyścią marketingową. Kolejny atut wynikający z sympatycznych, dobrze prowadzonych rozmów z klientami polega na tym, że agent czasem może sam potrzebować pomocy od swojego klienta. Po polisy sięgają przecież mechanicy samochodowi, lekarze czy zawodowi kierowcy.

Polecane: Jak Agent ubezpieczeniowy radzi sobie ze stresem

Satysfakcjonujące zarobki 

Jaka praca, taka płaca – to powiedzenie doskonale oddaje specyfikę pracy jako agent ubezpieczeniowy. Rzeczywiście, dobrze spisujący się agenci mogą liczyć na całkiem satysfakcjonujące zarobki. Na dochód agenta składa się wynagrodzenie podstawowe oraz prowizje od wszystkich sfinalizowanych umów. Ponadto każda agencja stosuje również inne gratyfikacje na mocy indywidualnych ustaleń z poszczególnymi agentami. 

Ile zarabia się w ubezpieczeniach

Każdy, kto potrafi rozmawiać z ludźmi, jest asertywny i ma dar perswazji, z pewnością poradzi sobie w tym zawodzie. Warto wiedzieć, że agenci ubezpieczeniowi sami mogą sobie organizować całą specyfikę pracy. To od nich zależy, jak będą poszukiwać potencjalnych klientów oraz na jakim obszarze będą działać. Towarzystwa ubezpieczeniowe cenią sobie w agentach kreatywność oraz dyspozycyjność.

Pełna niezależność, czyli każdy sobie rzepkę skrobie 

Jeszcze kilkanaście lat temu praca agentów ubezpieczeniowych wyglądała zupełnie inaczej niż dzisiaj. Codziennością było ręczne wypełnianie polis, rejonizacja, męczące zebrania i wiele innych frustrujących rzeczy. Obecnie sporo się zmieniło. W tej chwili dominuje zasada „każdy sobie rzepkę skrobie”. Co to oznacza w praktyce? 

Każdy agent ubezpieczeniowy może pracować na dowolnie wybranym obszarze. Dodatkowo, wszystkie swoje zadania może on realizować za pośrednictwem internetu. Ma on również dostęp do innowacyjnego oprogramowania, które pozwala mu w szybkim i efektywnym wykonywaniu wszystkich powierzonych obowiązków. W codziennej pracy agentom pomaga także kalkulator ubezpieczeń obliczający składkę ubezpieczenia oraz wystawiający polisę z jednego miejsca. To agent samodzielnie odpowiada za sposób organizacji swojej pracy, realizację wytyczonych celów a także wysokość uzyskiwanych dochodów. 

Warto wiedzieć: Jak zostać Agentem ubezpieczeniowym

Stały rozwój 

Specyfika pracy w zawodzie agenta ubezpieczeniowego nieustannie podlega różnym metamorfozom. Dzisiejsi agenci muszą być nie tylko komunikatywni oraz mieć dar przekonywania, ale także muszą umieć korzystać z komputera, orientować się w meandrach rynku ubezpieczeń oraz księgowości. Wybierając zawód agenta ubezpieczeniowego mamy gwarancję nieustannego rozwoju, a nasze kompetencje cały czas będą się poszerzały. 

Agent ubezpieczeniowy – zawód przyszłości 

Czy praca jako agent ubezpieczeniowy to dobry pomysł? Oczywiście, że tak. Jest to jeden z zawodów przyszłości, który mimo upływu lat w ogóle nie stracił na znaczeniu. Mimo rosnącej informatyzacji żaden komputer nie jest w stanie zastąpić agenta ubezpieczeniowego. Branża ubezpieczeń funkcjonuje od wieków i nic nie wskazuje na to, aby miało to w najbliższym czasie ulec zmianie. Zwłaszcza w okresie kryzysów gospodarczych obfitujących w nieufność wobec systemów emerytalnych oraz rosnących zobowiązań podatkowych wobec obywateli. 

Zalety Agenta ubezpieczeniowego – podsumowanie 

Każda praca ma swoje plusy i minusy. Wykonywanie zawodu agenta ubezpieczeniowego z pewnością nie jest łatwe. Niektóre profesje mogą wykonywać niemal wszyscy, jednak w przypadku tego zawodu jest wręcz przeciwnie. Jeśli nie mamy wrodzonych predyspozycji, czyli łatwości w nawiązywaniu kontaktów międzyludzkich oraz daru przekonywania czy samodyscypliny, osiągnięcie sukcesu jako agent ubezpieczeniowy będzie niezwykle trudne.