Ranking programów dla multiagencji 2022 – Funkcje, warunki, ceny

Ranking programów dla multiagencji 2022 – Funkcje, warunki, ceny

2 stycznia, 2022 Wyłączono przez Krzysztof Polańczyk

Firmy ubezpieczeniowe dysponują obecnie wieloma innowacyjnymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki czemu mogą zaoferować swoim klientom usługi na najwyższym poziomie. Chodzi tu przede wszystkim o specjalne programy dedykowane agentom i multiagencjom ubezpieczeniowym, które znacząco usprawniają wykonywanie wszystkich codziennych obowiązków. Dzięki temu klienci są obsługiwani szybko, fachowo i bezpiecznie. Specjalnie dla naszych Czytelników przygotowaliśmy ranking programów dla multiagencji 2022. 

Który program dla multiagencji będzie najlepszy? 

Programy dla firm ubezpieczeniowych typu CRM są nieocenionym wsparciem w codziennej pracy agentów, ponieważ znacząco ułatwiają zarządzanie relacjami z poszczególnymi klientami. Oprogramowania tego typu są także w pełni legalne i bezpieczne – ich twórcy dbają, by były dostosowane do obowiązującej ustawy o dystrybucji ubezpieczeń a także do rozporządzenia RODO. Inwestycja w dobry, profesjonalny program powinna być priorytetem dla każdej firmy ubezpieczeniowej, która chce odnieść sukces w swojej branży. 

Insly

Insly to program dla firm ubezpieczeniowych, który jest oferowany począwszy od 2012 roku. Od konkurencji wyróżnia go szereg intuicyjnych funkcji, dzięki którym zarządzanie bazą klientów oraz wystawianie polis jest naprawdę banalnie proste. W Insly zastosowano prosty mechanizm wyszukiwania i zarządzania Klientami, przedmiotami ubezpieczenia oraz płatnościami. Za pomocą Insly można zarówno stworzyć ofertę jak i rozliczyć zrealizowaną polisę. 

Zakup tego programu sprawia, że agencja ubezpieczeniowa oszczędza mnóstwo czasu i pieniędzy. Agenci, którzy korzystają z Insly, nie muszą poświęcać już tak dużo uwagi na czasochłonne i powtarzalne czynności.

Cena

Cena programu dla firm ubezpieczeniowych Insly wynosi od 99 PLN netto. 

Warto wiedzieć: Rynek multiagencji w Polsce

Polisa w Chmurze

Polisa w Chmurze to kompleksowy program przeznaczony dla agentów oraz agencji ubezpieczeniowych, który bazuje na najnowocześniejszych technologiach gwarantujących wysoki poziom bezpieczeństwa danych. Program oparto na chmurze obliczeniowej Microsoft Azure, której atutem jest wysoki standard bezpieczeństwa oraz dostępność. Do najważniejszych funkcji Polisy w Chmurze należą: Ewidencja polis, Zarządzanie polisami, wyszukiwarka, generowanie dokumentów, polisy do przejęcia, prowizje itd. 

Niewątpliwym atutem Polisy w Chmurze jest prosty w obsłudze panel użytkownika oraz wygoda. Program posiada także aplikację mobilną, dlatego agenci mogą wykonywać swoje obowiązki z poziomu smartfona lub tabletu.

Cena

Cena za kupno programu wynosi od 59 PLN netto wzwyż w zależności od zakresu opcji wybranych w ramach oprogramowania. 

KA System

KA System to oprogramowanie oferowane na rynku od 2009 roku. Był to jeden z pierwszych programów tego typu. KA System jako prekursor w tej dziedzinie wprowadził mnóstwo innowacyjnych usprawnień i funkcjonalności, które z powodzeniem wykorzystywane są do dnia dzisiejszego. KA System jako jeden z pierwszych pozwolił na kalkulowanie i sprzedaż polis dla kilkunastu różnych towarzystw ubezpieczeniowych. 

Obliczanie oraz wydruk zatwierdzonej polisy odbywa się za pośrednictwem programu, co w znaczący sposób usprawnia pracę agenta a także obsługę jego klientów. W programie jest także sporo modułów pełnego zarządzania i automatyzacji pracy agenta, np. moduł służący do obsługi klienta po sprzedaży ubezpieczenia. 

KA System posiada aplikację mobilną, która jest nieodłącznym elementem całego oprogramowania. Dzięki temu agent może obsługiwać swoich klientów z poziomu smartfona, co jeszcze bardziej usprawnia jego pracę. Za pomocą KA Mobile agent może np. wykonać kalkulację, przesłać zdjęcia samochodu do ubezpieczenia AC czy przesłać skany dowodu osobistego. 

KA System z powodu wieloletniego doświadczenia cieszy się znakomitą opinią w swojej branży. Grono klientów tej firmy nieustannie się poszerza. Warto zdecydować się na pozyskanie oprogramowania dla agencji ubezpieczeniowej właśnie od KA System.

Cena

Cena programu KA System jest ustalana indywidualnie w toku negocjacji w zależności od potrzeb zamawiającego.

Popularny temat: Zalety pracy agenta ubezpieczeniowego

GapiX Agent

GapiX Agent to oprogramowanie przeznaczone dla agentów ubezpieczeniowych. Jego implementacja gwarantuje przyspieszenie i automatyzację wszystkich czynności, które do tej pory zajmowały bardzo dużo czasu. Inwestycja w GapiX Agent szybko się zwróci, ponieważ program oferuje naprawdę sporo potrzebnych funkcjonalności. Za pośrednictwem tego programu można wystawiać i kalkulować polisy oraz powiadamiać klientów o zbliżającym się terminie płatności. GapiX Agent to program przestrzegający wszystkich polskich i europejskich aktów prawnych dotyczących ochrony danych osobowych. 

Cena

Koszt zakupu programu GapiX Agent wynosi od 399 PLN netto wzwyż. 

BergSystem

BergSystem to oprogramowanie przeznaczone dla firm z branży ubezpieczeniowej, inwestycyjnej i finansowej. Za jego wprowadzenie odpowiedzialny był polski producent, który swoje usługi świadczy już od niespełna 10 lat. BergSystem znacząco ułatwia zarządzanie zespołem oraz prowadzenie komunikacji wewnątrz struktur sprzedażowych. 

Jednym z najistotniejszych elementów Berg System jest wyjątkowy mechanizm rozliczeń prowizji, dzięki czemu błędy w rozliczeniach w relacji firma – towarzystwo ubezpieczeniowe oraz firma – agent ubezpieczeniowy są wyeliminowane. BergSystem to oprogramowanie w pełni zgodne ze wszystkimi obowiązującymi aktami prawnymi dotyczącymi przetwarzania danych osobowych.

Cena

Cena programu BergSystem: od 59 PLN netto. 

SuperAgent

Super Agent jest programem dedykowanym agentom i multiagencjom ubezpieczeniowym. Jego wyróżnikiem jest pełna automatyzacja procesu obsługi klienta. Za pośrednictwem tego programu można przygotowywać oferty dla klientów, automatycznie je wznawiać, wysyłać powiadomienia klientom oraz rozliczać płatności. Za pomocą SuperAgent można także zarządzać pracownikami danej firmy. Dzięki temu programowi można w skuteczny sposób obsługiwać klientów oraz zwiększać efektywność zatrudnianych pracowników.

Cena

Koszt zakupu programu SuperAgent wynosi od 99 PLN netto. 

Program dla multiagencji – podsumowanie 

Posiadanie innowacyjnego oprogramowania przez multiagencje jest dziś niezbędne, aby odpowiedzieć na rosnące oczekiwania klientów. Zaprezentowane w powyższym rankingu programy pozwalają na usprawnienie obsługi klientów, a także zwiększenie kontroli nad efektywnością poszczególnych pracowników.