PZU – Historia, Ubezpieczenia, Logowanie agenta

PZU – Historia, Ubezpieczenia, Logowanie agenta

28 września, 2019 Wyłączono przez Krzysztof Polańczyk

PZU jest największą w kraju firmą, która specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie. Jej udział w rynku wynosi około 30%. Obsługuje ponad 11 milionów klientów. W swojej ofercie PZU ma zarówno ubezpieczenia indywidualne, jak i grupowe.

PZU historia firmy

Historia PZU zaczęła się w latach 20. XX wieku. Wówczas to powołano do życia Polską Dyrekcję Ubezpieczeń Wzajemnych. Była to pierwsza krajowa instytucja ubezpieczeniowa, która wkrótce została przekształcona w Powszechny Zakład Ubezpieczeń Wzajemnych. W roku 1952 powstał Państwowy Zakład Ubezpieczeń. Po roku 1989 na skutek transformacji ustrojowych PZU zostało jednoosobową spółką akcyjną Skarb Państwa. W roku 1991 zawiązano spółkę akcyjną PZU Życie. W roku 2002 grupa PZU zaczęła działalność na Litwie. Od 2005 roku obecna jest także na rynku ukraińskim na skutek nabycia udziałów OJSC „Skide-West”. Od maja 2010 roku PZU jest notowana na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

Rodzaje ubezpieczeń oferowanych przez PZU

PZU jako największe towarzystwo ubezpieczeniowe w kraju dysponuje bardzo szeroką ofertą ubezpieczeń. Są to ubezpieczenia komunikacyjne (np. OC, AC, Auto Szyba, Pomoc w drodze, NNW czy Auto Asystent Zdrowotny), ubezpieczenia na wypadek choroby czy śmierci, ubezpieczenia domu i mieszkania (np. ubezpieczenia nieruchomości, ubezpieczenia mienia ruchomego, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym czy ubezpieczenie NNW) oraz ubezpieczenia turystyczne (PZU Wojażer). PZU dba jednak również i o emerytów oferując Otwarty Fundusz Emerytalny Złota Jesień.

Program dla agentów ubezpieczeniowych

PZU ubezpieczenie OC

OC to ubezpieczenie skierowane do posiadaczy pojazdów mechanicznych. PZU odpowiada za szkody do wysokości sum gwarancyjnych. Jest to odpowiednio 5 210 000 euro w przypadku szkód na osobie oraz 1 050 000 euro w przypadku szkód w mieniu. Ubezpieczenie OC jest ważne na terenie całej UE, a także w Islandii, Norwegii, Andorze, Liechtensteinie, Serbii i Szwajcarii.

PZU ubezpieczenie AC

AC to ubezpieczenie dla właścicieli pojazdów, którzy obawiają się o ich kradzież czy zniszczenie. PZU oferuje trzy warianty tego ubezpieczenia – optymalny, serwisowy oraz partnerski. Wariant serwisowy przeznaczony jest dla osób, które korzystają przede wszystkim z ASO. Wariant optymalny to propozycja dla wszystkich tych, którzy cenią wysoką jakość i atrakcyjną cenę. W tym przypadku do naprawy wykorzystywane są części alternatywne o sprawdzonej jakości. Wariant partnerski wiąże się z naprawą auta w punktach partnerskich. Dodatkowo ubezpieczenie AC można zawsze rozszerzyć lub zmniejszyć jego zakres.

PZU ubezpieczenie NNW

PZU ma w swojej ofercie różnorodne warianty ubezpieczeń NNW m.in. dla sportowców, dzieci i młodzieży czy studentów. Oferuje także NNW dla kierowców i pasażerów pojazdów mechanicznych. To ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, które zdarzyły się w Polsce, innym kraju europejskim, w Maroku, Tunezji, Izraelu bądź Algierii. Suma ubezpieczenia nie może przy tym przekraczać 100 tysiecy złotych dla jednego ubezpieczonego.

Jak zalogować się do strefy agenta PZU?

Jak przebiega procedura logowania do strefy agenta PZU? To pytanie zadaje sobie wielu agentów współpracujących z tym towarzystwem. 

Strefa agenta PZU to wyspecjalizowana, nowoczesna platforma, która pozwala na wykonywanie zawodowych obowiązków przez agentów ubezpieczeniowych w sposób zdalny, z dowolnego miejsca na ziemi. 

Aby zalogować się do panelu agenta PZU należy kliknąć w ten link. Logowanie agenta PZU

Korzystanie z platformy PZU stanowi nieodłączny element codziennej pracy agentów ubezpieczeniowych. Specjaliści odpowiedzialni za wdrożenie tego systemu podkreślają, że oferuje ona sprzedaż oraz możliwości w zakresie obsługi klienta na niezwykle wysokim, światowym poziomie.