Praca agenta ubezpieczeniowego to ciągły stres? 6 wskazówek dla agenta

Praca agenta ubezpieczeniowego to ciągły stres? 6 wskazówek dla agenta

10 lutego, 2021 Wyłączono przez Alicja Zawadzka

Praca agenta ubezpieczeniowego obfituje w sytuacje stresowe. Rozmowy telefoniczne, częste spotkania twarzą w twarz to chleb powszedni każdego agenta. W dzisiejszym artykule doradzamy, co zrobić, aby praca agenta ubezpieczeniowego była mniej stresująca. 

1. Sen to podstawa 

Wszyscy lekarze podkreślają, że ogromny wpływ na nasze ogólne samopoczucie oraz zdolności psychoruchowe w ciągu dnia ma przede wszystkim sen. Dobry agent ubezpieczeniowy musi się wysypiać. Optymalna ilość snu to około 6-8 godzin. 

2. Dbałość o wykonywanie codziennych obowiązków 

Każdy agent ubezpieczeniowy powinien posiadać szereg kompetencji, które pozwolą mu na wykonywanie wszystkich obowiązków w sposób właściwy. Czy zawsze trzeba wykonywać wszystko perfekcyjnie? Niekoniecznie. Jeśli każdorazowo będziesz stawiać przede wszystkim na perfekcję, staniesz się mniej twórczy i efektywni. Lepszym rozwiązaniem jest po prostu dobra, optymalna praca we właściwym i zdrowym tempie. Warto pamiętać o zasadzie 80/20, która dotyczy sytuacji, gdy jesteś przepracowany. Po realizacji nowego zadania pamiętaj o tym, że 80% jego wartości uzyskasz z 20% pracy. Zawsze trzeba orientować się na wspomnianych 20%. 

Warto wiedzieć: Ile zarabia Agent ubezpieczeniowy

3. W zdrowym ciele zdrowy duch 

Ważną rolę w życiu każdego człowieka powinna pełnić aktywność fizyczna. Nie inaczej jest w przypadku agentów ubezpieczeniowych. Aktywność fizyczna wpływa nie tylko na poprawę sylwetki, ale przekłada się także na lepsze samopoczucie oraz równowagę psychiczną. Nie ma tutaj znaczenia, czy będziemy pływać, spacerować, biegać, grać w gry zespołowe czy jeździć na rowerze. W trakcie uprawiania aktywności fizycznej w ludzkim organizmie wydzielają się endorfiny, które poprawiają nastrój i zdolności intelektualne. 

4. Zmiana nawyków żywieniowych

Nawyki żywieniowe również zalicza się do grona najważniejszych elementów mających wpływ na zdolności intelektualne, a więc także na efektywność w pracy zawodowej. Niedobory pokarmowe czy nieprawidłowe nawyki żywieniowe mogą mieć ogromny wpływ na wykonywanie codziennych obowiązków. 

Z codziennego jadłospisu należy pozbyć się przede wszystkim nadmiaru słodyczy, tłuszczy trans oraz soli. Zamiast białego pieczywa lepiej sięgnąć po pieczywo pełnoziarniste, zamiast frytek – zdrową kaszę. Do codziennego jadłospisu trzeba włączyć jak najwięcej warzyw i owoców. Nie wolno również zapominać o właściwym nawodnieniu organizmu. Najlepiej jest wypijać każdego dnia minimum 2 litry niegazowanej wody mineralnej. 

5. Wczuj się w sytuację klienta 

Do agencji ubezpieczeniowych często przychodzą klienci z różnymi problemami, dlatego warto jest umieć wczuć się w sytuację konkretnej osoby. Empatia jest niezwykle ważna w tym zawodzie. Jeżeli uda Ci się wczuć w sytuację klienta, o wiele łatwiej będzie Ci zrozumieć jego potrzeby oraz oczekiwania. Klient, który zostanie wysłuchany i zrozumiany, z pewnością skorzysta z usług danej firmy ubezpieczeniowej w przyszłości.

6. Doceń ciszę 

Każdego dnia towarzyszy nam mnóstwo stresogennych sytuacji, co sprawia, że nasze samopoczucie z każdą godziną ulega pogorszeniu. Sposób na pozbycie się negatywnej energii jest bardzo prosty: wystarczy, że usiądziesz w ciszy i samotności chociaż na 15 minut. Dzięki temu pozbędziesz się negatywnych myślisz, zaakceptujesz siebie oraz to, co dookoła. W trakcie takiego kwadransa w ciszy uświadomisz sobie, że takie „nicnierobienie” tak naprawdę bardzo mocno doda Ci sił i energii. 

Popularne: Cechy dobrego Agenta ubezpieczeniowego

Jak uniknąć stresu w pracy agenta ubezpieczeniowego – podsumowanie 

Praca w branży ubezpieczeniowej nie jest prosta. Osoby, które zostają agentami ubezpieczeniowymi, cenią sobie rozwój, stabilne zatrudnienie oraz możliwość podejmowania nowych wyzwań. Nie istnieje jeden, cudowny sposób na pozbycie się stresu w pracy agenta ubezpieczeniowego, gdyż sytuacje stresogenne są nieodłącznym elementem tego niełatwego zawodu. 

Efektywność sposobów przedstawionych przez nas w niniejszym artykule zależy przede wszystkim od indywidualnych cech konkretnego agenta oraz wielu czynników zewnętrznych. Najważniejsze jest to, aby zestresowany agent sam chciał coś zmienić i rozpoczął pracę nad sobą. Wtedy z pewnością jego praca będzie mniej stresująca, a zyski i satysfakcja z pełnionej profesji jeszcze większe.