Najpopularniejsze programy CRM dla agentów ubezpieczeniowych

Najpopularniejsze programy CRM dla agentów ubezpieczeniowych

25 kwietnia, 2020 Wyłączono przez Michał Wantuch

Firmy ubezpieczeniowe w XXI wieku mają do swojej dyspozycji szereg innowacyjnych rozwiązań, dzięki którym mogą zaoferować swoim klientom usługi na najwyższym poziomie. Na rynku jest cała masa specjalnych programów dla agentów ubezpieczeniowych, które są nieocenionym wsparciem w codziennych obowiązkach. Oto najpopularniejsze programy CRM dla agentów ubezpieczeniowych, w które warto zainwestować.

Programy CRM – dlaczego warto w nie inwestować?

Rynek ubezpieczeń rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Klienci z roku na rok mają coraz większe wymagania. W chwili obecnej standardem jest szybka oraz kompleksowa obsługa każdego Klienta. Programy CRM pomagają w sprawny sposób zarządzać relacjami pomiędzy agentem ubezpieczeniowym a klientem. Nowoczesne, innowacyjne programy CRM to nie tylko rozszerzone arkusze kalkulacyjne. Agenci ubezpieczeniowi coraz częściej weryfikują również to, czy dany program wyposażony jest w kalkulator do obliczania składek bądź czy ma funkcję przeprowadzania Analizy Potrzeb Klienta.

Agens

Agens.pl to program CRM, którego podstawowym zadaniem jest połączenie klienta z agentem firmy ubezpieczeniowej. Agenci ubezpieczeniowi korzystający tego serwisu mają dostęp do bazy klientów z całej Polski. Ponadto, mają również zapewnione kompleksowe wsparcie techniczne. W serwisie jest również pełne archiwum dotyczące kupna oraz sprzedaży poszczególnych produktów. W Agens.pl znajdują się również wartościowe raporty i analizy, dzięki którym można zyskać szeroką wiedzę odnośnie aktualnych potrzeb i oczekiwań klientów zarejestrowanych na platformie.

KA System

KA System to kompleksowa platforma dla agentów i agencji ubezpieczeniowych. Program powstał w 2009 roku i był jednym z pierwszych na rynku, który umożliwiał kalkulację i sprzedaż polis dla kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych. Z programu korzysta ponad 1200 agentów ubezpieczeniowych.

Kalkulacja i wystawianie polis w KA System

Agenci i multiagencje korzystające z tego rozwiązania mają możliwość wyliczenia i porównania składki dla 18 towarzystw, porównując ponad 60 produktów komunikacyjnych jednocześnie. Wszystko odbywa się w zaledwie kilka minut, a wprowadzone dane należy uzupełnić tylko jeden raz. Program wspierany jest przez słownik pojazdów Info-Ekspert oraz Eurotax.

Podczas wprowadzania danych program na bieżąco sprawdza ich prawidłowość, dzięki czemu w przypadku błędnych danych program automatycznie zakomunikuje i zablokuje możliwość przejścia do kolejnego etapu.

Kalkulacja i wydruk zatwierdzonej polisy dokonuje się w programie dzięki połączeniu z serwisami kalkulacji i polisowania udostępnionymi przez TU, co znacznie przyspiesza pracę agenta oraz obsługę klientów.

Program dla agentów ubezpieczeniowych

Moduły w KA System

Program oferuje szereg modułów pełnego zarządzania i automatyzacji pracy agenta.

  • Moduł do przechowywania i gromadzenia dokumentów z możliwością zarządzania ich kartotekami.
  • Moduł akwizycji wspomagający obsługę klienta po sprzedaży polisy. Dodatkowo umożliwia przygotowanie wykazów polis i rat.
  • Moduł zarządzania agentami pozwalający na zarządzanie kartotekami, uprawnieniami i towarzystwami agentów.
  • Narzędzia usprawniające codzienną pracę agenta, w tym: aplikacja mobilna KA Mobile umożliwiająca skanowanie dokumentów oraz tworzenie pakietów dokumentacji. Aplikacja jest kompatybilna z KA System. Dodatkowe narzędzia to Czytnik kodu AZTEC oraz Sejf w którym możemy przechowywać wszystkie ważne dane i dostępy.
  • Moduł magazyn druków umożliwia kontrolowanie i zarządzanie drukami ścisłego zarachowania w działaniach agencji. Funkcja zapewnia przejrzystą kontrolę nad sprawozdaniami, raportami oraz operacjami pobrań druków.
  • Moduł korespondencji seryjnej to prosty sposób na wysłanie wielu wiadomości jednocześnie dla informacji związanych z polisami, akwizycją, rozliczeniami, fakturami i wielu innych. Wiadomości jesteśmy w stanie przesłać za pomocą kanałów dystrybucji sms oraz e-mail, dzięki integracji systemu z smsplanet.pl i smsapi.pl. Moduł umożliwia również tworzenie szablonów korespondencji.
  • Moduł dziennik poczty, który pomaga w zarządzaniu poczty przychodzącej i wychodzącej. Funkcja umożliwia rejestrację zdarzeń dziennika oraz podpinanie dokumentów.
  • Moduł komunikaty to możliwość wykonywania wewnętrznej komunikacji z operatorami systemu oraz użytkownikami. Na podstawie przygotowanych szablonów wykazów możemy wykonywać masową wysyłkę komunikatów. Jeśli posiadamy plik tekstowy CSV to jesteśmy w stanie zaimportować zestaw danych i na ich podstawie stworzyć wysyłkę komunikatów.
  • Zaawansowany i wielofunkcyjny kalendarz z obsługą zadań i zdarzeń, które możemy synchronizować z kartotekami polis, kalkulacji, dokumentami czy statement.

Berg System

BergSystem.pl to program, z którego można korzystać w trzech wersjach. Istnieje Program dla Początkujących, Profesjonalista oraz Sieć sprzedaży. Ceny za pakiety wynoszą od 28 do 80 złotych miesięcznie przy realizowaniu płatności rocznej. Program w sposób automatyczny informuje agentów ubezpieczeniowych oraz klientów o kończących się polisach ubezpieczeniowych.

W Berg System jest czytelny podział na moduły, co powoduje, że mogą z niego korzystać zarówno pojedynczy agenci, duże agencje jak i brokerzy czy integratorzy. Administratorzy Berg System podkreślają, że program ten umożliwia także eksport oraz import danych do systemu z wykorzystaniem najpopularniejszych formatów. Z programu Berg System mogą korzystać firmy z branży inwestycyjnej, finansowej oraz ubezpieczeń. Program ma za zadanie pomagać w sprawnym budowaniu szerokiej bazy klientów oraz sprzedawanych produktów. Berg System oferuje także funkcję pełnej automatyzacji pracy agenta z użyciem powiadomień SMS oraz e-mail.

AgentSystem

AgentSystem.pl to program, który oferuje nie tylko pomoc w sprzedaży ubezpieczeń życiowych i majątkowych, ale także ubezpieczeń komunikacyjnych. W systemie dostępna jest darmowa aplikacja do pobrania na smartfony, dzięki której łatwiejsze jest pobieranie danych z dowodów rejestracyjnych. Twórcy AgentPro chwalą się, iż program ten działa w zgodzie ze wszystkimi wytycznymi rozporządzenia RODO. Minusem tego programu jest jednak brak porównywarki ubezpieczeń.