MTU – Historia, Ubezpieczenia, Logowanie agenta

MTU – Historia, Ubezpieczenia, Logowanie agenta

1 stycznia, 2020 Wyłączono przez Krzysztof Polańczyk

MTU to marka należąca do Ergo Hestii- jednego z największych towarzystw ubezpieczeniowych w kraju. Dzięki temu oferuje produkty ubezpieczeniowe najwyższej jakości.

Historia firmy MTU

MTU od roku 2002 sprzedaje ubezpieczenia komunikacyjne. Oferta tego towarzystwa ubezpieczeń stworzona została zresztą z myślą o właścicielach pojazdów mechanicznych. Grupa Ergo Hestia ze wszystkimi swoimi swoimi markami, a więc i MTU została doceniona za najlepszy w kraju system likwidacji szkód. Przyznano jej godło TERAZ POLSKA.

Rodzaje ubezpieczeń oferowanych przez MTU

MTU oferuje dwa podstawowe rodzaje ubezpieczeń. Są to ubezpieczenia komunikacyjne oraz ubezpieczenia mienia. Do ubezpieczeń komunikacyjnych należą standardowe ubezpieczenie OC, Minicasco (okrojona wersja ubezpieczenia AC), NNW kierowcy i pasażerów pojazdu, Assistance pojazdu, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie utraty zniżki OC oraz Zielona Karta przeznaczone dla osób wyjeżdżających do krajów spoza Unii Europejskiej.

Towarzystwo MTU oferuje także ubezpieczenia mienia. Ubezpieczenie Dom i Mieszkanie obejmuje uszkodzenia i zniszczenia mienia wynikające ze zdarzeń losowych np. powodzi, silnego wiatru czy uderzenia pioruna. Zawierana jest na zryczałtowaną sumę ubezpieczenia 30 tysięcy złotych. Z kolei Dom i Mieszkanie Assistance obejmuje organizację oraz pokrycie kosztów związanych z udzieleniem błyskawicznej pomocy za pośrednictwem Centrum Alarmowego. Całkowita suma ubezpieczenia to w tym przypadku 5 tysięcy złotych.

Program dla agentów ubezpieczeniowych

Ubezpieczenie MTU – OC

Ubezpieczenie OC cieszy się największą popularnością wśród ubezpieczeń komunikacyjnych oferowanych przez MTU. Jego mocnym punktem jest atrakcyjna cena, która uzależniona jest od historii kierowcy (jazdy szkodowej lub bezszkodowej), czyli posiadanych przez niego zniżek. Znaczenie ma ponadto wiek kierowcy czy rodzaj ubezpieczanego pojazdu. MTU skutecznie chroni przed konsekwencjami natury finansowej szkód w mieniu bądź na osobie, których dokonał kierowca pojazdu mechanicznego.

Ubezpieczenie MTU – AC

Ubezpieczenie zapewnia ubezpieczonemu wypłatę odszkodowania w razie uszkodzenia lub utraty samochodu w kraju i poza jego granicami. MTU oferuje dwa warianty ubezpieczenia Autocasco – AC mini oraz AC maxi. W przypadku AC mini można liczyć na podstawową ochronę ubezpieczeniową w razie wystąpienia szkody całkowitej bądź kradzieży ubezpieczonego pojazdu. Z kolei pakiet AC maxi zapewnia dodatkową ochronę w przypadku szkody częściowej. Dostępny jest w dwóch systemach rozliczenia szkody – warsztatowym oraz kosztorysowym. Decyzja o wyborze danego wariantu należy do klienta.

Ubezpieczenie MTU – NNW

To nic innego jak ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Przeznaczone jest dla kierowców i pasażerów. Stanowi gwarancję uzyskania pomocy w razie wystąpienia szkody związanej z użytkowaniem samochodu, w czasie jazdy czy w związku z bieżącą obsługą pojazdu. MTU oferuje NNW o szerokim zakresie terytorialnym (cały świat). Suma ubezpieczenia opiewa na 10 tysięcy złotych.

Jak zalogować się do strefy agenta MTU?

Jak zalogować się do Strefy Agenta MTU? Podobne pytania zadaje sobie wielu doradców ubezpieczeniowych pracujących w tym towarzystwie. 

Strefa Agenta to specjalna platforma, która przeznaczona jest do użytkowania wyłącznie dla agentów firmy ubezpieczeniowej MTU. Dzięki niej w łatwy oraz bezpieczny sposób można zarządzać realizowanymi transakcjami sprzedaży ubezpieczeń realizowanych dla klientów MTU. 

Aby zalogować się w MTU, należy posiadać certyfikat wydany przez KNF. 

Logowanie do Strefy Agenta MTU jest dostępne pod tym linkiem: Logowanie agenta MTU

Korzystanie z platformy MTU jest nieodłącznym elementem w codziennej pracy agenta ubezpieczeniowego. Dzięki niej wiele spraw można załatwić w sposób szybki i wygodny bez wychodzenia z domu.