Innowacje w ubezpieczeniach

Innowacje w ubezpieczeniach

5 czerwca, 2020 Wyłączono przez Alicja Zawadzka

Rynek ubezpieczeń rozwija się w niezwykle szybkim tempie. Nowe technologie wykorzystywane są w tej branży na bardzo szeroką skalę. Dzięki nim agenci ubezpieczeniowi mogą zaoferować swoim klientom usługi na wysokim poziomie. Oto technologie dla agentów ubezpieczeniowych, które obecnie cieszą się największą popularnością.

Innowacje w ubezpieczeniach – Bezpieczeństwo to jeden z priorytetów

Wprowadzenie RODO spowodowało popłoch w bardzo wielu firmach. Niektórzy eksperci zapowiadali, iż europejskie rozporządzenie wywoła prawdziwy kataklizm w funkcjonowaniu polskich firm. Nic takiego na szczęście się nie wydarzyło. Mimo kilku negatywnych konsekwencji wprowadzenia tego prawa, należy zauważyć, iż dzięki niemu wielu konsumentów znacząco zwiększyło swoją świadomość odnośnie potrzeby ochrony danych osobowych oraz dbałości o prywatność w internecie.

Bezpieczeństwo w internecie to kwestia niezwykle istotna. Potwierdza to liczba ataków na systemy informatyczne, która rośnie z roku na rok. Takie ataki powodują wyciek danych internautów na ogromną skalę. W przypadku firm z branży ubezpieczeniowej taki wyciek mógłby oznaczać katastrofę wizerunkową. Z tego względu firmy ubezpieczeniowe muszą inwestować w jak najlepsze systemy bezpieczeństwa oraz ochrony danych, takie jak program dla agentów ubezpieczeniowych. W takich programach dzięki ustanowieniu odpowiednio silnego hasła oraz szyfrowanej transmisji danych ma się gwarancję, iż dane klientów ubezpieczyciela nie trafią w niepowołane ręce.

Innowacje w ubezpieczeniach – system binarny to potęga!

Mimo tego, iż podpis elektroniczny to rozwiązanie istniejące z powodzeniem już od kilku lat, to obecnie coraz częściej mówi się o zastosowaniu tej innowacyjnej technologii na jeszcze szerszą skalę. Pośrednicy ubezpieczeniowi oraz klienci są coraz bardziej świadomi co do zalet wynikających ze stosowania takich rozwiązań. Zapewnia to ogromną oszczędność czasu zarówno dla klienta jak i dla przedstawiciela firmy ubezpieczeniowej. Na rynku pojawia się coraz więcej łatwo dostępnych oraz stosunkowo tanich narzędzi, które pozwalają na zawieranie tego typu transakcji. Agencje ubezpieczeniowe dzięki korzystaniu z podpisów elektronicznych zaoszczędzi mnóstwo papieru oraz środków finansowych, które może przeznaczyć na cele inwestycyjne.

E-podpisy dla klientów to nie jedyne rozwiązanie, w które inwestują obecnie firmy ubezpieczeniowe. Ogromną popularnością cieszy się także elektroniczny obieg dokumentów. Tony papierów na biurkach pracowników to już przeszłość. Obecnie zdecydowana większość firm ubezpieczeniowych stawia na tę innowacyjną technologię, która ma całą masę atutów. Potrzeba wprowadzenia takich rozwiązań jak podpis elektroniczny czy elektroniczny obieg dokumentów wybrzmiała szczególnie podczas wprowadzania rozporządzenia RODO.

Inwestycja w nowe technologie to obowiązek każdej firmy ubezpieczeniowej

Każda agencja ubezpieczeniowa w dzisiejszych czasach musi inwestować w rozwój nowych technologii, które zapewnią jej klientom bezpieczeństwo danych na najwyższym poziomie. Nowe technologie muszą być dobierane w mądry, przemyślany sposób, aby optymalnie spełniały swoją rolę.