Czy warto korzystać z agencji ubezpieczeniowych?

Czy warto korzystać z agencji ubezpieczeniowych?

18 marca, 2021 Wyłączono przez Piotr Zalewski

Polisa ubezpieczeniowa gwarantuje nam spokój na wypadek nieprzewidzianych okoliczności, takich jak awaria samochodu, zalanie mieszkania, choroba itd. Obecnie na rynku funkcjonuje mnóstwo profesjonalnych agencji ubezpieczeniowych, dlatego pomoc doświadczonych fachowców mamy na wyciągnięcie ręki. Dlaczego agencje ubezpieczeniowe to dobry wybór do współpracy? Na to pytanie udzielamy odpowiedzi w niniejszym artykule. 

Agencje ubezpieczeniowe – korzyści wynikające ze współpracy  

Niewątpliwą korzyścią wynikającą ze współpracy z multiagencją ubezpieczeniową jest fakt, iż zyskujemy możliwość nawiązania relacji z agentem. W trakcie osobistej rozmowy w cztery oczy może nam on wyjaśnić wszystkie nasze wątpliwości dotyczące konkretnej polisy ubezpieczeniowej. Zamiast samodzielnie przeszukiwać internet, o wiele korzystniej i wygodniej jest po prostu zadzwonić do agenta, który od razu przedstawi nam wyczerpujące informacje. Wiele agencji ubezpieczeniowych ma w swojej ofercie kilka różnych rodzajów polis, co jest dodatkowym ułatwieniem. 

Agent może zaproponować większy zakres ochrony 

Mimo tego, iż agencje ubezpieczeniowe dość dużo uwagi poświęcają swoim klientom, zachodzi ryzyko, iż ostatecznie za ubezpieczenie będzie trzeba zapłacić więcej, niż nam się na początku wydawało. Towarzystwa ubezpieczeniowe wypłacają swoim agentom prowizje, których wysokość uzależniona jest od kwoty sprzedanego ubezpieczenia. Model sprzedaży opartej na prowizjach może jednak być dla klienta atrakcyjny, ponieważ w takim wypadku agent może zaproponować większy zakres ochrony.

Polecany artykuł: Jak skutecznie sprzedawać ubezpieczenia

Kto pyta, nie błądzi 

Na rynku ubezpieczeniowym każdy znajdzie coś dla siebie. Firmy ubezpieczeniowe wręcz prześcigają się w wymyślaniu kolejnych, wyjątkowo atrakcyjnych propozycji dla swoich klientów. Tak duży natłok zróżnicowanych ofert może spowodować, że samodzielny wybór najlepszej polisy może być nie lada wyzwaniem. 

Z tego powodu bardzo ważne jest to, aby przed zakupieniem jakiegokolwiek ubezpieczenia dowiedzieć się na jego temat jak najwięcej. Nie należy bać się zadawania pytań. Obowiązkiem pracownika firmy ubezpieczeniowej jest przecież udzielanie odpowiedzi na zadawane przez klientów pytania. Nie miejmy oporów przed zadawaniem pytań – nawet tych, które ktoś mógłby uznać za banalne czy niestosowne. 

Dobra agencja musi dysponować odpowiednim oprogramowaniem 

Zakup polisy to bardzo ważna decyzja. Zachęcamy, aby ubezpieczenia wykupywać wyłącznie w takich miejscach, co do których mamy pewność, iż są zarządzane w sposób prawidłowy. W dzisiejszych czasach każda dobra agencja ubezpieczeniowa koniecznie musi posiadać nowoczesne oprogramowanie pozwalające na załatwianie wszystkich spraw sposób zdalny. Posiadanie przez ubezpieczyciela dedykowanego oprogramowania to znak, iż mamy do czynienia z prawdziwym fachowcem. 

Agencje ubezpieczeniowe to oszczędność czasu 

Nabycie ubezpieczenia na własną rękę zawsze zajmuje dużo czasu. Jeśli chcemy porównywać oferty z kilku różnych firm, musimy liczyć się z długimi wizytami u kilku różnych agentów. Jest jednak proste rozwiązanie. Wystarczy udać się do multiagencji ubezpieczeniowej. Jej pracownicy porównają za nas oferty od różnych towarzystw ubezpieczeniowych – szybko i sprawnie.

Warto wiedzieć: Jak radzić sobie ze stresem w pracy

Wartość agencji ubezpieczeniowej – podsumowanie 

Jak widać, multiagencje ubezpieczeniowe są w stanie zaoferować nam szerokie spektrum ofert polis, co gwarantuje nam ogromną oszczędność czasu a także wygodę. Nie warto poszukiwać polis na własną rękę, ponieważ mogą to zrobić za nas profesjonalni multiagenci ubezpieczeniowi, którzy o rynku ubezpieczeń wiedzą absolutnie wszystko.